Teslimat Koşulları

1) Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra en geç 1-5 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde (Saat 16.00’a kadar) kargoya teslim edilir.

 

– Teslimat adresinin www.saglikbio.com lojistik merkezine olan uzaklığına göre kargo şirketi 1-5 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.

– Siparişinizi, resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

– İşletmemiz Cumartesi-Pazar ve Resmi Tatil günleri çalışmadığı için bu günlere denk gelen günlerde kargo işlemleri yapılmamaktadır.

– Lütfen ürününüzü teslim alırken kargo kutusunu açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Herhangi bir aksilik durumunda kargo görevlisine tutanak

tutturarak ürünü geri gönderiniz. Müşteri Hizmetlerimiz size yardımcı olacaktır.

– Teslimat sırasında bizzat kendinizin adreste bulunmaması halinde, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

 

2) Hafta sonu verilen siparişler hafta sonunu takip eden ilk iş günü kargoya teslim edilir.

 

– Özel üretim olan ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir.

– Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

– Resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.(kargo şirketlerinde çalışmadıkları göz ününde bulundurularak.)

– Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından kargo garantisi ile size teslim edilecektir.

– Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta’sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta

size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

 

www.saglikbio.com bir Online et Shop alışveriş sitesidir.

 

 

Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır.

Enderde olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu durumda ;

 

Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 1 (Bir) en fazla 4 (Dört) gün bekleme süresi vardır.

Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

 

Garanti ve İade Koşulları

 

 1)  Almış olduğunuz ürünü kullanmadan/ambalajını açmadan, tahrip etmeden/bozmadan teslim tarihinden itibaren otuz (30) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.

Ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile bize iletmeniz halinde, iade prosedürü işletilecektir.

 

– Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

 

– Orjinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 

– Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 

– Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün iade adresimize ulaştığı andan itibaren 30 iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.

 

– www.saglikbio.com, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim

edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almama hakkını saklı tutmaktadır.

 

– İade veya iptal edilen ve tarafımızdan kabul edilen ürünlerde, iade edilen ürün/ürünlerin toplam bedeli, ilgili siparişin toplam tutarından düşüldüğünde,

kalan meblağ iade tutarından kargo ücreti düşülerek, kalan meblağ iade edilir.

 

 

 2) Havale ile yapılan işlemlerde, havale iadeleri 5 (BEŞ) iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri ise, 7 (YEDİ) iş günü içinde yapılır.

Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

Siparişiniz ile ilgili İptal Edildi uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir.

Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

 

 

 3) Kapsam Dışı Sözleşmeler

 

 

 Bu Yönetmelik hükümleri

 

 

– Hijyenik ürünlerin hiçbir sebeple iadesi yoktur.(ambalajı açılmış kedi yada köpeğinizin bedenine temas etmiş olması)

– Kedi tuvalet ürünleri ( Ambalajı açılmasa dahi!)

– Tırnak makası, fırça, tarak gibi kolay kontaminasyona uygun ürünler( Ambalajı açılmasa dahi!)

– Tek kullanımlık ürünler.

– Göz, kulak damlası gibi ağızı açıldıktan sonra kullanım süresi olan ürünler.

– Külotlar ve pedler.