SİPARİŞ VE TESLİMAT

Saglikbio.com üzerinden yapacağınız 195 ₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz. 195 TL altındaki siparişlerinizde 9,90₺ otomatik olarak ödeme tutarınıza eklenmektedir.

Siparişlerinizde kapıda ödeme seçeneğini tercih edebilir, ve tahsilat sırasında nakit olarak veya kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme tercih etmeniz durumunda kargo şirketinin talep etmiş olduğu tahsilat ücreti 20 ₺ otomatik olarak ödeme tutarınıza eklenir.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Hafta içi saat 15:00’a kadar vermiş olduğunuz siparişler gün içerisinde kargoya verilecektir. Sonrasında verilen siparişler ise bir sonraki teslimat gününde kargoya teslim edilir.
Cumartesi ve Pazar, resmi tatil günleri verdiğiniz siparişler bir sonraki teslimat gününde kargoya teslim edilir.
 
Havale ile yapılan alışverişlerde, siparişin kargoya teslim edilmesi için havalenin gerçekleştirilmesi. Bu durumda havalenin onayının alındığı tarih ve saat, siparişin oluşturulduğu tarih olarak göz önüne alınacaktır.
 
Havale siparişlerinizin 3 gün boyunca tarafınızdan onayı veya ödemesi ulaşamaması durumunda siparişiniz iptal edilmektedir.
Siparişlerimin durumunu nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi verdikten sonra siparişinizin kargoya verilme onayı sms ile tarafınıza iletilmektedir. Sistemdeki telefon numarasına iletilecek SMS’de kargo firması ve takip kodu bilgileri yer almaktadır.

Gelen kargo hasarlı ise ne yapmalıyım?
Hasar görmüş kargolar teslim alınmayarak, anlaşmalı kargo şirketimiz olan Aras Kargo yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer yetkili paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, kargo orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride mevcuttur. Kargo Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra nakliye şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Kargo kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Saglikbio Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri Hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.