TOKSİK MADDE NEDİR ?

İnsan vücuduna ağız, solunum, deri ve enfeksiyon yoluyla girdiğinde normal fizyolojik ve biokimyasal mekanizmaları bozan veya fazlasının ölüme sebep verdiği zararlı kimyasal maddelerdir.

TOKSİK MADDELER VÜCUDA NASIL GİRER ?

Civa dolgular ve bazı ilaçlar aracılığıyla, kişisel bakım, temizlik ürünleri ve deterjan kullanım, işlenmiş gıdalar, fastfood ve gazlı içecek  tüketimi ile çevre kirliliği sonucu vücudumuza girerler.

AĞIR METAL NEDİR ?

Toksik etki gösteren metallerdir. Kurşun, kadminyum, arsenik, civa, demir, nikel, bakır, çinko gibi birçok ağır metal vardır. Ağır metaller yaşam için gerekli olanlar ve zararlı olanlar olarak ikiye ayrılır. Yaşam için gerekli olan ağır metaller vücutta eser miktarda bulunur, hormon ve vitaminlerin yapısında bulunur, enzimlerle ilgili reaksiyonlara katılır.

Zararlı olan ağır metallerin ise düşük dozlarda bile toksik etki gösterir, vücutta birikerek çeşitli sağlık sorunlarına neden olur.

AĞIR METALLERİN ZARARLARI NELERDİR ?

 Ağır metaller ; DNA hasarı, otoimmun sistem hastalıkları (örneğin ülser, kolit, crohn hastalığı, romatizma), böbrek hastalıkları, alerji, egzema, astım, nörolojik bozukluklar (örneğin depresyon, migren, Alzheimer, Parkinson) sebep olabilir.

BAZI AĞIR METALLERİN ETKİLERİ ?

ARSENİK : Karaciğer büyümesi, kansızlık (anemi), deri hastalıklarına sebep olur

CİVA : Sinir sistemi hasarı, cilt hastalıkları, solunum sistemi hastalıları ve kardiyo vasküler sistemde işlev bozuklukları yapar.

KADMİNYUM : böbrek ve akciğer tahribatı yapar, prostat kanseri oluşumunu tetikler.

KURŞUN : Kanser hastalıklarının gelişimine sebep olur, beyin hasarına, zeka geriliğine, öğrenme bozukluklarına sebep olur, kronik anemi hastalığı yapar.

AĞIR METAL ZEHİRLENMESİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Baş ağrısı, yorgunluk, kas ağrıları, halsizlik, hazımsızlık, ani ürpermeler, kabızlık, kansızlık, solgun cilt görünümü, baş dönmesi ve koordinasyon eksikliği görülebilir.

DEPUROTİVO ANTARTİCA NEDİR ?

Vücuttaki toksik madde ve ağır metal atılımına yardımcı olan, serbest radikallerle savaşan, karaciğer enzimlerinin düzenlenmesine ve karaciğer yağlanmasına karşı koruyucu ve tedavisine yardımcı bitkisel içerikli takviye edici bir üründür.

NE İÇİN KULLANILIR ?

Karaciğer enzimlerinin ve kolesterol seviyesinin düzenlenmesi ,  sindirim sistemi ve kabızlık sorunlarının düzeltilmesi tedavilerine yardımcı olur. Hipotroidizm , kilo kontrolü, kronik yorgunluk anemi sorunu yaşayanlara destek olur. Ağır metal ve genel vücut detoksu yapmak isteyenlere önerilir.

KİMLER KULLANMALIDIR ?

Karaciğer yağlanması sorunu yaşayanlar, hepatit, siroz hastalığı geçiren veya yaşayanlar, kolestrol ve hipotroid hastaları, aşırı kilolu ve diyet yapanlar, işlenmiş gıda ve fastfood tüketenler, alkol ve gazlı içecek içenler, yoğun ilaç kullananlar, sindirim sistemi ve kabızlık sorunu yaşayanlar, egzema, astım ve otoimmun sistem hastalığı olanlar, depresyon ,  Alzheimer, Parkinson ve migren hastaları, kronik yorgunluk, kas ağrısı ve kansızlık sorunu yaşayanlar için destek ürünü olarak kullanmaları önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşmayı Başlatın
1
Whatsapp İletişim
Merhaba SağlıkBio'ya Hoş geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?